Настоятель Малої Софії благословив учасників пішої ходи «Київ-Париж-2017»

Новини
П'ятниця, 21 квітня 2017, 08:18

20 квітня 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета настоятель парафії Святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Мала Софія) прот. Петро Ландвитович звершив молебень перед початком всякого доброї справи і освятив ікону Божої Матері «Оранта», яку принесли в цей день до Теплої Софії учасники Громадської Організації «Світами».

Учасники ходи, які планують пройти маршрут від Києва до Парижа, мають на меті розповісти про Україну та українців, а також пройти той шлях, який у свій час подолала Королева Франції Анна, донька київського князя Ярослава Мудрого. Стартувала хода у храмі Святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Малій Софії).

Маршрут, загальною протяжністю близько 2500 км., пролягатиме через столиці Польщі, Німеччини та Франції. Кінцевий пункт ходи – Париж і ті місця, які пов'язані безпосередньо з Анною Ярославною: це і Рейн, місто де знаходиться Євангеліє, яке привезла з собою до Франції княжна Анна Ярославна, і абатство святого Венсана (45 км. від Парижа), яке заснувала у 1060 р. княгиня Анна Ярославна.

Всю дорогу паломників супроводжуватиме ікона Божої Матері «Оранта» («Нерушима стіна»), яку учасники ходи нестимуть попереду колони.

Мета ходи: налагодження зв’язків з громадами діаспори для подальшого етноінформаційного обміну та зміцнення соціокультурних зв’язків, що, в свою чергу, сприятиме популяризації української культури, духовності, традицій та звичаїв серед українців за кордоном. Учасники ходи відвідуватимуть українські церкви на території Європи, щоб об’єднати їх спільною молитвою за зміцнення Української Державності та духу Нації.

Після завершення походу ікона Божої Матері «Оранта» («Нерушима стіна») буде передана в дар українській громаді м. Париж.

Прот. Петро Ландвитович окропив кожного учасника ходи святою водою, побажав легкої і  безпечної дороги і успішного звершення тих цілей, які перед собою поставили паломники.

 

Детальна інформація про ходу «Київ-Париж-2017»

за номером телефону: 38 097-048-49-64​

 

ХРАМИ ОБИТЕЛІ