Настоятель трапезного храму Софії Київської взяв учас

Новини
Середа, 20 вересня 2017, 18:02

19 вересня 2017 р. у Свято-Михайлівському Видубицькому монастирі м. Києва, у день спомину чуда архістратига Божого Михаїла в Хонах, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію.

В цей день Михайлівський Видубицький чоловічий монастир святкує своє престольне свято.

Під час Божественної Літургії Святійшому Патріарху співслужили: намісник Свято-Михайлівського Видубицького монастиря митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Васильківський Лаврентій, а також численне духовенство.

Участь у спільній молитві взяв також настоятель трапезного храму Софії Київської прот. Петро Ландвитович.

Після заамвонної молитви Святійший Патріарх Філарет звернувся до пастви зі словом проповіді та вітанням з нагоди храмового свята.

Святійший Владика розповів історію свята, а також закликав мати тверду надію на Бога:

«Церква святкуючи це свято хоче нагадати нам, щоб ми мали тверду надію на Бога і на молитви, і допомогу ангелів Божих. Ось і зараз йде війна, люди страждають, страждають несправедливо. І в багатьох опускаються руки, бо бачать силу агресора, але з волі Божої за допомогою ангелів Божих, Господь прожене цього агресора і ми віримо в це твердо, що так буде, іншого не може бути. Якби було інше, то це б означало, що зло перемагає добро, а може зло перемогти добро? Добро є Бог, Він є джерело добра, то може диявол, чи злі духи перемогти Бога, який створив їх? Не може. А раз не може, то це зло, яке діється на Донбасі буде обов’язково переможене. Господь знає, коли ця перемога настане» – сказав Патріарх Філарет. Святійший Владика закликав парафіян дякувати Господу нашому Ісусу Христу за всі благодіяння.

Після завершення Літургії Патріарх Філарет освятив саджанці для майбутнього монастирського виноградника, який стараннями мецената монастиря Галини Василівни Симхи, в скорому часі з’явиться на території обителі.

Також Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату відкрив недільну школу Видубицького монастиря. Символічний ключ в руки Святійшому владиці передав жертводавець обителі Вадим Миколайович Марисенко.

Митрополит Епіфаній подякував Патріарху Філарету за спільну молитву і передав Його Святості букет квітів.

 

ВІДЕО

Джерело

ХРАМИ ОБИТЕЛІ