РОЗПОВІДЬ СВЯЩЕНИКА МАЛОЇ СОФІЇ ПРО ПОЇЗДКУ НА СВЯТУ ЗЕМЛЮ

Статті
Четвер, 28 вересня 2017, 11:03

Свята земля – це земля Старого та Нового Завіту, на якій відбувалися біблійні та євангельські події, земля, в якій проживали старозавітні царі та пророки.

По ній ходила Божа Мати, Спаситель і апостоли, земля незчисленного сонму мучеників та сповідників, це територія на якій знаходиться велика кількість давніх християнських храмів та монастирів, багато з яких є діючими й до сьогоднішнього дня. Тут кожен клаптик землі освячений священною історією, мабуть кожен християнин прагне побувати на цій землі та відчути її особливість.

Для групи паломників із м. Києва у вересні, цього 2017-го року, ця мрія здійснилася. І впродовж 7 днів З 18 по 24 вересня 2017 р. у супроводі священиків та гіда на комфортабельному автобусі ми подорожували Ізраїлем і відвідали багато міст, монастирів, храмів та інших пам’ятних місць. За 7 днів перебування ми почули та побачили стільки всього, що після повернення додому деякі місця можна було відновити в пам’яті тільки за допомогою фотографій.

В древньому місті Яффі (на сьогодні входить до складу Тель-Авіва) ми побачили дім Симона Кожум’яки у якому апостол Петро під час молитви на даху будинку побачив видіння із закликом їсти із корзини все, про що звелів Господь (тобто проповідувати слово Боже всім язичникам). Також мали змогу знаходитись у місці де апостол воскресив праведну Тавифу.

В Єрусалимі відвідали головну святиню – храм гробу Господнього, який з IV ст. вважається місцем паломництва християн зі всього світу (саме в цьому храмі кожного року відбувається сходження благодатного вогню). Храм є комплексом побудов, які були зведені на місці Голгофи, де, згідно із Писанням, був розіп’ятий, похований та воскрес Ісус Христос. Також побували у Гефсиманському саду де біля підніжжя західного схилу Єлеонської гори, в долині Кедрон знаходиться гробниця Богородиці. Над гробницею збудована печерна церква Успіння Богородиці. Важливою святинею для християн, яка також знаходиться в Єрусалимі є Горниця Таємної Вечері, яка знаходиться на горі Сион на другому поверсі готичної будівлі, яка збудована над гробницею царя Давида (перший поверх будівлі). Саме там було встановлено таїнство Євхаристії.  

Потрапивши до Віфлиєму (що знаходиться на території Палестини) ми вирушили до храму Різдва Христового, який збудований над печерою, тобто ймовірним місцем де народився Христос. Це одна з найдавніших діючих церков у світі. Сучасна будівля храму є єдиним християнським храмом у Палестині, який зберігся цілим з домусульманського періоду. Поблизу храму знаходиться церква Пастушків, а також храм св. Катерини з печерою блаж. Ієроніма Стридонського.

Далі наш шлях пролягав у Галілею. У місті Назареті (де сталася подія Благовіщення, а також пройшло дитинство Ісуса Христа), яке лежить на холмах Нижньої Галілеї розташований храм Благовіщення, він вважається одним з найбільших на Близькому Сході і належить ордену францисканців.  Недалеко від цього храму знаходиться грецька православна церква св. Архангела Гавриїла де, згідно з апокрифічною традицією Пречиста Діва вперше біля джерела побачила Ангела, а опісля саме Благовіщення, відбулося в домі.

По дорозі до Гори Блаженств паломницька група мала змогу побачити гору Фавор та кожен зміг зануритись в ріку Йордан, яка впадає в Галилейське море (Тиверіадське озеро, озеро Кінерет). З іншої сторони озера знаходиться сама Гора Блаженств на якій Христос виголосив Нагірну проповідь. Гора Блаженств зустрічає паломників чудесним садом і прекрасним видом на Галилейське море. На цьому місці знаходиться католицька церква Блаженств. В цілому Галілея вразила своєю надзвичайною мальовничістю та красою.

Після паломницької поїздки кожен отримав певну «порцію» вражень, осмислення яких відбувається поступово, після повернення додому. Однак, з впевненістю можна сказати, що поїздка на Святу Землю – це можливість побачити Біблію в фарбах.

священик Михайло Альмес,
клірик парафії Святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Мала Софія)

ХРАМИ ОБИТЕЛІ