НЕДІЛЯ ТОРЖЕСТВА ПРАВОСЛАВ'Я У ТЕПЛІЙ СОФІЇ

Новини
Неділя, 25 лютого 2018, 11:32

У першу неділю Великого посту свята Церква згадує перемогу Православ’я над єресями, тому цей день називається "Неділею Торжества Православ’я".

Весною, далекого 843 року, першої неділі великого посту в Константинополі до собору Святої Софії підійшов хресний хід з іконами, хрестами та хоругвами. Його очолював Царгородський Патріарх Мефодій І. Так було покладено кінець багаторічному протистоянню між тими, хто шанував святі ікони і хто був проти.

Але оскільки перемогою над цією єрессю св. Церква остаточно розкрила православне християнське віровчення і сформулювала його у постановах семи Вселенських Соборів, то подія ця називається не торжеством іконошанування, а Торжеством Православ’я.

24 лютого 2018 р., ввечері, у Малій Софії було звершене Всенічне бдіння.

25 лютого 2018 р. настоятель трапезного храму Софії Київської прот. Петро Ландвитович очолив Божественну літургію святителя Василія Великого, у співслужінні духовенства храму.

Після прочитання Євангелія прот. Петро Ландвитович звернувся до присутніх з повчальним словом та закликав усіх берегти православну віру і міцно її триматися.

Після Божественної Літургії на середині храму було звершено молебень.

Завершилось богослужіння уставним многоліттям.

ХРАМИ ОБИТЕЛІ