Настоятель Теплої Софії взяв участь у Всеукраїнському з'їзді капеланів

Новини
Вівторок, 06 березня 2018, 21:48

Впродовж 5 – 9 березня 2018 р. в м. Дніпро проходитиме Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату.

Вранці, 6 березня 2018 р., розпочав свою роботу Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Участь у роботі Всеукраїнського з’їзду капеланів взяв Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, керуючий Дніпропетровською єпархією єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, член Вищої Церковної Ради, голова Економічного управління УПЦ Київського Патріархату прот. Петро Ландвитович, Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, а також понад 200 військових священиків (капеланів) з усієї України, які забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

У рамках проведення з’їзду були підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 рр. та сформовано концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних силах та інших військових формуваннях України.

На початку засідання усі присутні в залі переглянули фільм про капеланське служіння, його розвиток і позитивний вплив на українське військо.

Після завершення показу фільму до учасників з’їзду звернувся голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Митрополит привітав усіх капеланів з початком спільних великих навчань та закликав на учасників Боже благословення.

Також до усіх присутніх на з’їзді звернувся Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній: «Передовсім маю честь передати благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святішого Патріарха Філарета усім учасникам сьогоднішнього з’їзду з побажанням плідної та корисної роботи. З волі Божої та відповідно до рішення Священного синоду в нашій Церкві вже понад 17 років діє Синодальне управління, яке опікується військовослужбовцями. Військова служба має своїм завданням захист і оборону громадян країни від агресії, а в дні лихоліть – готовність пожертвувати своїм життям заради спасіння Вітчизни, заради незалежності свого народу. Саме тому діяльність священнослужителів повинна широко охоплювати армію» – підкреслив владика.

Владика Епіфаній вручив Ордени деяким військовим священикам і благодійникам. Після вручення нагород вітальне слово виголосив керуючий Дніпропетровською єпархією єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Після слів владики Голова Дніпровської обласної ради Гліб Олександрович Пригунов подякував духовенству УПЦ Київського Патріархату за вагому підтримку української армії і відзначив деяких священиків-капеланів державними нагородами. Звертаючись до зібрання пан Гліб Пригунов назвав досить знаковим, що так багато капеланів зібралися саме у м. Дніпрі, адже місто знаходиться поруч із зоною зіткнення.

Начальник головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-лейтенант Олег Грунтковський також висловив особливу подяку капеланам, які рятують воїнів у час їхньої найважчої душевної боротьби.

На всеукраїнському з’їзді військових священиків також виступили: Начальник відділу у справах військового духовенства прикордонної служби Валерій Васильович Хіміч, головний лікар Дніпровської лікарні ім. І. І. Мечнікова Сергій Анатолійович Риженко, Голова ГО «Серця Кіборгів» Анатолій Свирид та інші запрошені поважні гості та громадські діячі. Вищі військові чини нагородили найкращих капеланів відомчими відзнаками.

Співом «Вічная пам’ять» учасники з’їзду пом’янули капеланів, які відійшли у вічність, а також військовослужбовців, які віддали своє життя захищаючи Українську державу.

На завершення першого дня з’їзду військових священиків було зроблене спільне фото.


ХРАМИ ОБИТЕЛІ