Молитва до 100-річчя проголошення Гетьманату Скоропадського в Україні

Новини
Понеділок, 30 квітня 2018, 08:23

29 квітня 2018 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України на Софійській площі був відслужений молебень за Україну.

Перед дзвіницею Софійського собору молитву очолив старший священик трапезного храму Св. ап. і єв. Іоана Богослова прот. Віталій Клос. Йому співслужи клірики храму прот. Петро Бойко, свящ. Сергій Колот, клірики трапезного храму Софії Київської свящ. Іван Сидор і свящ. Михаїл Альмес, а також братія Михайлівського Золотоверхого монастиря: ієромонах Михаїл (Карнаух), ієромонах Феодосій (Ляхович), ієродиякон Лазар (Шишка).

Співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля.

Участь у молебні взяли також українська громадськість та науковці.

Після молитви до усіх присутніх на Софійській площі зі словами проповіді звернувся прот. Віталій Клос.

Рівно 100 років тому, 29 квітня 1918 р., до влади прийшов гетьман Павло Скоропадський. Тоді, у Софійському соборі єпископ Никодим у присутності Павла Скоропадського і великої кількості українського народу очолив урочистий молебень. Тоді ж було опубліковано «Грамоту до всього українського народу», де Гетьман заявляв, що тимчасово взяв на себе всю повноту влади.

Різні науковці по різному сприймають діяльність Гетьманату в Україні, але одне можна стверджувати точно – це був ще один державотворчий процес. За 7 місяців існування Гетьманату Скоропадського в державі була досягнута внутрішня стабільність і виникли передумови для пожвавлення економічного, культурного і духовного життя населення.

ХРАМИ ОБИТЕЛІ