МИТРОПОЛИТ ІЛАРІОН (ОГІЄНКО) ПРО БОЖУ ПРЕМУДРІСТЬ

Статті
П'ятниця, 24 червня 2016, 09:21

Sophia3 2016

 

Митрополит Іларіон (Огієнко) про Божу Премудрість: "Свята Софія Київська – яке українське серце не задрижить, вимовляючи цю святу й величну назву? Це назва всеукраїнська, назва всієї нашої історії. Ця назва – серце нашої Православної Церкви.

Тільки той, хто зовсім утратив почуття любови до України, не задрижить при вимовлені найсвятішої української назви: «Свята Софія Київська».

Софія Київська – це віковічний центр церковного управління всієї початкової Руси, церковний центр усієї України. Тут віковічно проживав митрополит Київський і всієї Руси, звідси він керував безконечно великою Православною Церквою України-Руси.

Це була кафедра митрополита. Тут він жив на митрополичому дворі, тут він виявляв свою первосвятительську діяльність: висвячував єпископів для всієї Руси, у тому і для всієї України. Сюди він скликав Собори всієї Руси, пізніше – Собори Всеукраїнські. Десятки єпископів та сотні священиків збиралися в Києві в Святій Софії.

Свята Софія – Мати всім численним київським церквам. В разі якого великого свята чи великої події до Святої Софії сходилися врочистими процесіями тисячі вірних зі всіх київських церков.

Великий митрополит Київський і всієї Руси Петро Могила звав Святу Софію в Києві: «Народу нашого православного красою і матінкою всіх церков»".

 

Іларіон Огієнко, митроп. Українська Церква за час Руїни: 1657 – 1687 / упоряд. М. С. Тимошик. - К.: Наша культура і наука, 2006. – С. 209 – 210.

ХРАМИ ОБИТЕЛІ