Вінчання

zaruchyny sophia

 

ТАЇНСТВО ВІНЧАННЯ (ШЛЮБУ)

Це таїнство, в якому наречений і наречена, добровільно обіцяючи вірність одне одному перед священиком і Церквою, благословляються на подружнє співжиття на зразок спілки Христа з Церквою і їм випрошується благодать чистої однодушності для благословенного народження і християнського виховання дітей.

Сім’я, як відомо, становить основну клітину суспільного організму і є фундаментом суспільства. Так само і в Церкві Христовій вона є основною одиницею церковного тіла.

У Таїнстві Вінчання Церква закликає допомогу Божу на тих, що вступають у шлюб, для усвідомлення, виконання і досягнення завдань, які стоять перед ними: збудувати «домашню церкву»; встановити всередині сім’ї істинно християнські стосунки; виховати дітей у вірі; жити за євангельськими заповідями; бути прикладом благочестивого життя для довколишніх; переносити в терпінні і смиренні неминучі тягарі й скорботи, а іноді й страждання, які трапляються в сімейному житті.

Любов між чоловіком і жінкою є однією із найважливіших тем біблійного благовістя. Про те, що шлюб має над собою Боже благословення, Святе Писання говорить неодноразово. «І сотворив Бог людину за образом Своїм, за образом Божим сотворив її; чоловіка і жінку створив. І благословив їх Бог, і сказав їм Бог: плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю…» (Бут. 1, 27–28). І далі говорить Господь у книзі Буття: «залишить чоловік батька свого і матір свою і пристане до жінки своєї; і стануть двоє однією плоттю» (Бут. 2, 24). Сам Спаситель, заповідаючи зберігати вірність шлюбу і забороняючи розлучення, нагадує ці останні слова книги Буття і наставляє: «… отже, кого Бог з’єднав, того людина нехай не розлучає» (Мф. 19, 6); ці слова Господа чітко свідчать про високе моральне достоїнство шлюбу. Господь Ісус Христос освятив шлюб Своєю присутністю на шлюбі в Кані Галилейській і тут сотворив перше Своє чудо. Під час вінчання читається євангельська розповідь про шлюб у Кані Галилейській. Цим читанням підкреслюється невидима присутність Ісуса Христа на кожному християнському шлюбі й благословення самим Богом шлюбного союзу.

Шлюб тоді законний, коли він освячений Церквою. Без того немає шлюбу, а є лише беззаконне співжиття. Про це говорив Христос самарянці: «Ти п’ять чоловіків мала, але й той, кого тепер маєш, не є тобі чоловік» (Ін. 4, 18).

Подружнє життя – велика святиня перед Богом. Чесне подружжя й ложе нескверне. За велику вірність Господь нагороджує подружжя дітьми.

Найбільший гріх – це перелюбство (подружня зрада). Апостоли твердо зазначають, що перелюбники, зрадники, розпусники Царства Божого осягти не зможуть. Чоловік і жінка удвох є одним тілом, а тому й повинні любити й оберігати одне одного до самої смерті. Сьома заповідь прямо каже: «Не перелюбствуй», а в часи Старого Завіту за подружню зраду побивали камінням.

Джерело

 vinchannya sophia

ПІДГОТОВКА ДО ТАЇНСТВА ВІНЧАННЯ

Як і до кожного церковного таїнства, найкращою підготовкою до таїнства Вінчання є піст і молитва. За традицією молоді заздалегідь перед Вінчанням відвідують храм, щоб висповідатися й причаститися Святих Христових Тайн. Отже, перед Вінчанням нареченим необхідно прийняти таїнства Сповіді і Причастя.

 

ДЛЯ ЗВЕРШЕННЯ ТАЇНСТВА ВІНЧАННЯ НЕОБХІДНО МАТИ:

Щиру віру і щире бажання молодят обвінчатися;

Ікони вінчальні – (Спаситель і Богородиця);

Обручки;

Вінчальні свічки;

Рушники для ікон – 2 шт.;

Рушник під ноги – 1 шт.;

Рушник для пов'язування рук – 1 шт.;

Хусточки (платки) малі – 4 шт.;

Свідоцтво про реєстрацію шлюбу з РАГСу.

 

Для молодят і гостей вхід на територію заповідника "Софія Київська" і до храму Малої (Теплої) Софії - безкоштовний.

 

У храмі та на території заповідника "Софія Київська" дозволяється відео та фотозйомка.

 

Кожне Вінчання в нашому храмі відбувається індивідуально у зручний для вас час

(між 10:00 та 16:00).

 

Довідки за телефоном - (097) 224-31-63

 

Більше контактної інформації знайдете у вкладці "Контакти"

ХРАМИ ОБИТЕЛІ